Home / Liga Mistrzów Daje Interowi Lekcję Wartą Przemyślenia

Liga Mistrzów Daje Interowi Lekcję Wartą Przemyślenia

Kiedy Lautaro Martínez strzelił z rzutu karnego w trybuny, jego serce przepełniła rozpacz. Po wyeliminowaniu Interu z Ligi Mistrzów żadna z czterech drużyn Serie A nie awansowała do finałowej ósemki. W zeszłym sezonie w Lidze Mistrzów trzy drużyny Serie A awansowały do finałowej ósemki. Taka sytuacja już się nie powtórzyła. Porażka Interu odebrała kibicom Serie A ostatnią nadzieję, a Atlético Madryt dokonało w tej rundzie rozgrywek cudu.

Siła Interu znacznie wzrosła w tym sezonie, więc dlaczego przegrał z Atlético de Madrid? Inter miał wyraźną przewagę, ale przegrał z przeciwnikami w finałowej serii rzutów karnych. W powszechnej opinii Atlético de Madrid to klub, który rzadko popełnia błędy w rzutach karnych. Jeśli nie zmierzą się z potężnym wrogiem, Realem Madryt, przegrają mecz. Lautaro Martínez ze smutkiem zdjął Koszulka Inter Mediolan i odszedł, a jego mentalność wciąż nie była w stanie wygrać w kluczowym meczu.

Ta Liga Mistrzów dała Interowi kolejną lekcję wartą refleksji. Nie udało im się pokonać Atlético Madryt. Potężny Inter został wyeliminowany przez Atlético Madryt, zatem w Lidze Mistrzów może dojść do kolejnych niespodziewanych zakończeń. Diego Simeone patrzył na kibiców szaleńczo świętujących w Koszulka Atlético Madryt na trybunach i jego oczy zrobiły się lekko wilgotne. Atlético Madryt od kilku lat nie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po raz kolejny poczuli urok futbolu w tak wspaniałym meczu.